Çiçek Manzaralı Duvar Kağıtları

Çiçek manzaraları duvar kağıtları, ev dekorasyonunda büyük bir role sahiptir. Sade mobilyalarınızı sıradan bir duvar boyası yerine, duvar kağıdı ile dekore edilmiş bir duvara döşemek çok daha estetik duracaktır.

Duvar Kâğıdı Nasıl Uygulanır?

Hazır rulo şeklindeki bir duvar kağıdının, duvar ölçüleri baz alınarak kesilmesi ve desenlerin birbirini takip edecek şekilde kesim yapılması gerekmektedir. Uygulama öncesi duvarınızın temiz, pürüzsüz ve nemsiz olması gerekir. Toz tutkal, su ile karıştırılır ve elde edilen karışım bir fırça yardımıyla kağıda sürülerek birkaç dakika bekletilir. Ardından düzgün bir biçimde yapıştırılır ve gerekirse su terazisi ile kontrol edilir. Yamuk ya da hatalı bir uygulama var ise kaldırılabilir ve tekrar uygulanabilir.

Duvar Kâğıdı Nasıl Temizlenir?

Duvar kağıdı, dekorasyonu tamamlaması yanı sıra temizliği de son derece kolay bir ürün olduğu için özellikle tercih edilebilir.

  • Çok kirli olduğunu düşünmediğiniz duvar kağıdını, içine arap sabunu damlatılmış ılık su ile silebilirsiniz.
  • Silme işlemi sırasında yumuşak ve renk bırakmayacak bir bez kullanmanız yeterlidir.
  • Duvar kağıdınızda bir yağ lekesi oluştu ise bulaşık deterjanı ya pudra kullanarak silebilirsiniz.

Bu kadar kolay bir şekilde temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Değişikliği Yapılabilir mi?

Duvar kağıdı değişikliği, duvarı boyamaktan daha zahmetli gibi gelebilir, yıllar önce beğendiğiniz o kağıt desenine mahkum değilsiniz. Duvar kağıdı sökücü maddeler ile söküm işlemi kolaylıkla yapılabilir. Ve zemin pürüzsüz bir hale geldiğinde tekrar istediğiniz desende kağıt uygulaması yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − two =

WhatsApp chat